^Powrót do góry
  
Get Adobe Flash player

Dla rodziców

Pobyt dziecka w ŻłobkuW Żłobku wykonuje się czynności związane z profilaktyczną opieką pielęgniarsko-lekarską : okresowe badania dzieci, udzielanie pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Lekarz pediatra bada dzieci w Żłobku dwa razy w miesiącu.
Personel Żłobka dąży do zaspokojenia podstawowych potrzeb rozwojowych dzieci poprzez właściwą organizację pracy wychowawczej.

Rozkład dnia w Żłobku zapewnia właściwe proporcje czasu na czynności związane z rozwojem psychomotoryczny i odpoczynkiem oraz reguluje pory posiłków w zależności od potrzeb i wieku dziecka.


Dzieci w czasie pobytu w Żłobku otrzymują cztery posiłki: śniadanie, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Jadłospis jest urozmaicony i ustalany według obowiązujących norm żywieniowych. Jadłospis na cały tydzień wywieszany jest na tablicy ogłoszeń znajdującej się przy każdej grupie dziecięcej.

Należy informować personel Żłobka o indywidualnych potrzebach dziecka dotyczących żywienia i przyzwyczajeń. Dla dzieci z alergią lub innymi chorobami skład posiłków omawiamy z rodzicami i dostosujemy indywidualnie do potrzeb dziecka.

Personel Żłobka nie podaje dzieciom leków przyniesionych przez rodziców.

Wstęp do pomieszczeń, gdzie przebywają dzieci jest zabroniony ze względów sanitarnych.

Każde dziecko w Żłobku ma swoje łóżeczko lub leżaczek z pościelą, swoją szafkę na ubranka oraz inne przedmioty potrzebne do higieny osobistej.

Dzieci z Grupy I otrzymują w Żłobku pieluszki tetrowe i śpioszki, natomiast powinny mieć własne kaftaniki. Dzieci z Grup II i III muszą mieć własną bieliznę, odzież i piżamkę.

Na czas pobytu w Żłobku rodzice powinni zaopatrzyć dziecko również w : ubranka na zmianę (w dostatecznej ilości), buciki na zmianę - jeśli dziecko chodzi, smoczek - jeżeli dziecko potrzebuje.

Ze względów bezpieczeństwa dzieci prosimy rodziców o: nie zakładanie dzieciom łańcuszków i innych ozdób, nie zakładanie dziewczynkom kolczyków i spinek, nie dawanie dzieciom pieniążków oraz innych drobnych przedmiotów. Za zabawki, maskotki itp. przyniesione przez dziecko z domu Żłobek nie ponosi odpowiedzialności.

Odzież wierzchnią dziecka przechowujemy w szafce wskazanej przez opiekuna.

Za wózki i inne rzeczy pozostawione w szatni Żłobek nie ponosi odpowiedzialności.

Rodzice lub prawni opiekunowie zobowiązani są poinformować Dyrektora Żłobka o każdej zmianie danych zawartych w Karcie przyjęcia dziecka do Żłobka, w tym : zmianie miejsca zamieszkania, miejsca zatrudnienia, zmianie numeru telefonu i sposobie kontaktu z rodzicami (opiekunami) dziecka.

Copyright © . Żłobek w Piekarach Śląskich Rights Reserved.